Reuters Institute опублікував ґрунтовний звіт про медіаспоживання та роботу з соцмережами в першому кварталі та на початку другого, тобто, фактично, в період пандемії. Цей звіт показує, як і де люди читали новини, отримували контент, платили за цього. На жаль, Україна у звіті не представлена.
Медіаспоживання в час коронакризи
Почну з того, що в період пандемії люди почали більше дивитись телевізійні новини та тратити час на соціальні медіа. Друге логічно, бо стало більше часу, перше теж логічно, в складні періоди люди більше споживають новинний контент довільним способом – це класика медіаекономіки та медіа споживання. Паперова преса просіла. Телевізор + онлайн – лідери по збільшенню споживання в порівнянні з рештою медіа.
Наступний графік – доля медіаспоживання в різних вікових групах. По великому рахунку, дані очевидні: молодь любить онлайн та соціальні медіа, старша вікова група – папір і телевізор.
Зміна бізнес-моделі та ріст платного контенту
За останній рік основна зміна – ріст платного контенту, причому це автори звіту спостерігали у різних країнах світу. До прикладу, у США доля платних онлайн-новин виросла до 20%, у Норвегії до 42%. В багатьох країнах в середньому цей показник виріс на 13%
Правда, у цій тенденції є своя особливість – найчастіше користувачі платять за найбільш популярні онлайн-медіа. В більшості вони вибирають один медіа-продукт, у Норвегії – два (загальнонаціональне медіа та місцеве), так само й у США, в інших країнах платити готові за одне медіа. Тому на цьому ринку виграє той, хто й так був переможцем.
Споживання новин і коронакриза: електронна пошта ще є актуальним каналом
Дослідники з Reuters Institute, які проаналізували медіа споживання під час корона вірусних обмежень, дійшли висновку, що люди продовжують читати новини, отримані електронною поштою. 16% споживачів читали таким чином новини, а 60% читали новинні дайджести зранку. Молодь теж читає е-мейл, проте частіше вибирає мобільні сповіщення для отримання такого контенту.
Чому це важливо
Такі ранкові розсилки стали своєрідною заміною ранкової газети в 21 столітті
Споживання новин і коронакриза: відродження подкастів
Не люблю, коли говорять про появу подкастів, інша справа, що ми зараз переживаємо новий сплеск інтересу до них. І в корона вірусу кризу інтерес до подкастів збільшився ще сильніше, зазначають дослідники з Reuters Institute. Хоча спочатку подкасти стали слухати на 20% рідше, може тому, що їх часто прослуховували по дорозі на роботу.
Проте загалом дослідники відзначили ріст прослуховуваня подкастів в більшості країн, хоча були ті, де цей показник не змінився.
Основна перевага подкастів в порівнянні з традиційними медіа, яка відзначалась респондентами, полягала в тому, що «подкасти дають більш глибоке розуміння в порівнянні з традиційними медіа».
В окремих країнах до 40% аудиторії сказали, що готові платити за контент подкастів
Чому це важливо
Люди втомились від читання екранів і з задоволенням отримують контент іншим способом, який не передбачає потребу дивитись на екран.