Роздуми про технології Тижневі підбірки

TopDigitNews №5: основне в ІТ та діджиталі за тиждень (31 серпня – 5 вересня). Суд захистив Сноудена, Microsoft боролась з фейками, а Facebook – з медіа

Минулого тижня історія про покупку TikTok трохи призупинилась. Зате Facebook боролась з медійниками Австралії, Amazon з власними співробітниками, а Microsoft – з діпфейками. Сім найголовніших новин ІТ та діджиталу (найголовніших на мою думку, звісно).

 • В серіалі «хто купить TikTok» з’явився новий гравець – влада Китаю вирішила, що вона повинна й може давати дозвіл на купівлю сервісу. Або не давати – як уже вирішить може знадобитися схвалення Пекіна. Тим часом термін, названий Трампом щодо купівлі сервісу, добігає кінця. Техносвіт разом з американськими TikTok-блогерами в нетерпінні очікують, а що ж далі
  https://reut.rs/3bskgoe
 • Facebook вирішила, що зможе блокувати будь-який контент, який несе «правові чи нормативні ризики для компанії». Контент може не бути незаконним, таким, що ображає когось чи іншим суперечливим. Він може лише нести загрозу Facebook. Цікаво, з моєю «любов’ю» сварити Big Tech мої скромні дописи теж можуть заблокувати? Іще одна новина щодо Facebook – компанія активно готується до виборів та планує за тиждень до дня голосування у США заборонити всю політичну рекламу.
  https://bloom.bg/2GnHpN9

 • І знову Facebook, на цей раз – про засилля компанії на ринку цифрової реклами. У Австралії вирішили, що соцмережа має ділитись з медійниками доходами від реклами. Але ідея їх звучала трохи в стилі українського уряду – ви нам віддасте стільки, скільки ми захочемо, бо ми так хочемо. У Facebook сказали – а не віддамо. І ймовірно попередня новина про прописане в правилах блокування та видалення контенту напряму пов’язано з цією австралійською історією.
  https://bit.ly/3hX7YXs
 • Свято на вулиці Едварна Сноудена. Американський суд вирішив, що стеження з боку АНБ, викривши яке бідний Едвард опинився у Росії, є незаконне і порушує американську конституцію. Я думаю, що Сноуден добряче це відсвяткував, а в себе у Twitter він лише стримано висловився, що «не думав, що доживе до цього дня». Того я планую сьогодні передивитись гарний фільм «Сноуден» не дуже гарного режисера Олівера Стоуна.
  https://bit.ly/3jPEwmU
 • «Чорна силіконова долина» — це зворотня сторона наших гарних гаджетів, сервісів та швидкої онлайн-доставки. Що робиться нам, на задвірках інтернет-гігантів, достеменно не знає, мабуть, ніхто. А цього тижня трохи привідкрилась завіса щодо умов роботи у Amazon. E-commerce-гігант слідкує за переміщеннями співробітників, слідкує за закритими групами і робить все, щоб персонал не створив профспілку.
  https://bit.ly/3h2XZia
 • Microsoft вирішила допомогти в боротьбі з фейками, точніше, з відеофейками. Компанія створила свій інструмент для визначення deepfake-відео, а коментуючи його запуск, сказала, що це буде дуже корисно якраз перед виборами
  https://bit.ly/3i2AUNS

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *