Роздуми про технології

Ринок медіа та коронавірусна криза: що і як отримували споживачі

Reuters Institute опублікував ґрунтовний звіт про медіаспоживання та роботу з соцмережами в першому кварталі та на початку другого, тобто, фактично, в період пандемії. Цей звіт показує, як і де люди читали новини, отримували контент, платили за цього. На жаль, Україна у звіті не представлена.

Медіаспоживання в час коронакризи

Почну з того, що в період пандемії люди почали більше дивитись телевізійні новини та тратити час на соціальні медіа. Друге логічно, бо стало більше часу, перше теж логічно, в складні періоди люди більше споживають новинний контент довільним способом – це класика медіаекономіки та медіа споживання. Паперова преса просіла. Телевізор + онлайн – лідери по збільшенню споживання в порівнянні з рештою медіа.

На изображении может находиться: текст «ountries PROPORTION THAT USED EACH AS A SOURCE OF NEWS IN THE LAST WEEK (APRIL 2020) Source Online (incl. social) 米 USA Social media 71% Radio Germany 47% Print (incl. mags) 60% 69% 35% Spain 47% 72% 18% 21% South Korea 39% 71% 16% Argentina 26% 90% Average change January 77% 14% 12 78% Q4( 19% Is ifany, hefollwinhveo Totalsample UK=2191 USA=1221, Germany exclude non-new nparability. |2 inthe week w Spain= SKorea=1009, Argentina Figuresadjustedto»

Наступний графік – доля медіаспоживання в різних вікових групах. По великому рахунку, дані очевидні: молодь любить онлайн та соціальні медіа, старша вікова група – папір і телевізор.

На изображении может находиться: текст «UnitedKingdom United PROPORTION THAT USED EACH AS A SOURCE OF NEWS IN THE LAST WEEK (APRIL 2020) U35 100% 80% 90% 60% 40% 61% 20% Online (incl socialr lmedia) 12% 30% 21% Socialme Print Q4(Apr. 2020). Which ofefollowing have used last week asa.sour fnews? Base U35 35+ 55+ UK=548 1643 923 Note. Showingd ange fromjan 2020. comparability so»

Зміна бізнес-моделі та ріст платного контенту

За останній рік основна зміна – ріст платного контенту, причому це автори звіту спостерігали у різних країнах світу. До прикладу, у США доля платних онлайн-новин виросла до 20%, у Норвегії до 42%. В багатьох країнах в середньому цей показник виріс на 13%

ДОЛЯ, УПЛАЧЕННАЯ ЗА ЛЮБЫЕ ОНЛАЙН-НОВОСТИ ЗА ПОСЛЕДНИЙ ГОД

Правда, у цій тенденції є своя особливість – найчастіше користувачі платять за найбільш популярні онлайн-медіа. В більшості вони вибирають один медіа-продукт, у Норвегії – два (загальнонаціональне медіа та місцеве), так само й у США, в інших країнах платити готові за одне медіа. Тому на цьому ринку виграє той, хто й так був переможцем.

ДОЛЯ, УПЛАЧЕННАЯ ЗА ЛЮБЫЕ ОНЛАЙН-НОВОСТИ ЗА ПОСЛЕДНИЙ ГОД (2014–2020)

 

Споживання новин і коронакриза:  електронна пошта ще є актуальним каналом

Дослідники з Reuters Institute, які проаналізували медіа споживання під час корона вірусних обмежень, дійшли висновку, що люди продовжують читати новини, отримані електронною поштою. 16% споживачів читали таким чином новини, а 60% читали новинні дайджести зранку. Молодь теж читає е-мейл, проте частіше вибирає мобільні сповіщення для отримання такого контенту.

Чому це важливо

Такі ранкові розсилки стали своєрідною заміною ранкової газети в 21 столітті

Нет описания фото.

Споживання новин і коронакриза: відродження подкастів

Не люблю, коли говорять про появу подкастів, інша справа, що ми зараз переживаємо новий сплеск інтересу до них. І в корона вірусу кризу інтерес до подкастів збільшився ще сильніше, зазначають дослідники з Reuters Institute. Хоча спочатку подкасти стали слухати на 20% рідше, може тому, що їх часто прослуховували по дорозі на роботу.

Проте загалом дослідники відзначили ріст прослуховуваня подкастів в більшості країн, хоча були ті, де цей показник не змінився.

Основна перевага подкастів в порівнянні з традиційними медіа, яка відзначалась респондентами, полягала в тому, що «подкасти дають більш глибоке розуміння в порівнянні з традиційними медіа».

В окремих країнах до 40% аудиторії сказали, що готові платити за контент подкастів

Чому це важливо

Люди втомились від читання екранів і з задоволенням отримують контент іншим способом, який не передбачає потребу дивитись на екран.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *