Роздуми про технології

ClubHouse: чи цей хайп надовго?

ClubHouse – це назва, яку за останній тиждень почули, здається усі – навіть ті, хто далекий від технологій. про ClubHouse говорять усі, Google Trends показує пік інтересу до ClubHouse у день ефіру Ілона Маска. В ClubHouse кличуть поговорити Путіна, а інвайти туди продаються за сотні доларів. На ClubHouse хайпують фішери, заражаючи гаджети тих, хто хоче дізнатися, що таке ClubHouse, але ще не отримав запрошення.
В цій історії з ClubHouse, про яку я уже написала статті, мені цікаві декілька моментів
— по-перше, наскільки це тренд
— по-друге, чи цей хайп надовго
— по-третє, що в ClubHouse мені не лежить до душі.
❗Почну з останнього – особисто мене бентежить в ClubHouse те, що це синхронна соцмережа. Я, до прикладу, не дуже люблю синхронні онлайн-події, бо мені потрібно бути вільною в певний час і біля комп’ютера і мати можливість слухати / дивитись, тобто сприймати контент. Чим Facebook / Insta / Telegram для мене кращий – я можу прийти туди тоді, коли мені зручно, і отримати потрібну інформацію. Тому ClubHouse важко назвати конкурентом нинішніх звичних асинхронних платформ. Ця його ефемерність – поговорили і контент щез – це дуже незвично, і, на мій погляд, так само незручно.
У цій статті Сергій Петренко погоджується зі мною, більше того, він не береться прогнозувати майбутнє ClubHouse (у проекта уже є проблеми, в тому числі з безпекою. Але це тема окремого тексту і я про це не згадуватиму).
❗Що стосується тренду – про соціальне аудіо говорять уже багато. Ось тут я згадала декілька проектів, в тому числі й тих, про які колись писала на Internetessa, а саме – проект голосової соцмережі Stereo. В соціальне аудіо вкладають гроші, соціальне аудіо робить Twitter, і – хто б сумнівався – Facebook пообіцяв своє соціальне аудіо.
На мій погляд, формується новий вид соціальних комунікацій – онлайн-аудіо-комунікації і, ймовірно, ми побачимо нові проекти цього напрямку.
❗Чи надовго цей хайп? Я думаю, що безпосередньо ClubHouse може ненадовго, але те, що соціальне аудіо стане впевненою стійкою нішею, з’являться нові ClubHouse-проекти, в яких люди будуть збиратися і обговорювати певні теми. Не виключно, що такі проекти не стануть такими ж популярними як TikTok, але експерименти з соціальним аудіо триватимуть. Я, до прикладу, уже бачила в ClubHouse купа очевидно рекламно-маркетингових активностей. Полистала-полистала я це, та й закрила. Бо нові потоки контенту, ще й синхронного, поки в мій графік не лізуть. Але все може змінитись.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *