Без рубрики

Ринок медіа та коронавірусна криза: чого чекати медіаринку найближчим часом

Продовження звіту Reuters Institute про медіаспоживання в часи коронавірусної кризи — про Instagram, групи та майбутнє медіа

Instagram для новин

Дослідники з Reuters Institute кажуть, що Instagram обігнала по популярності Twitter як платформа для отримання новин. Як це не дивно звучить, але користувачі хочуть отримувати новини в Instagram

Хоча дослідники відзначали ріст інтересу до Twitter в періоди корона вірусних обмежень, але ця тенденція – використання Twitter в періоди соціальних потрясінь – є знайомою.

49% користувачів у віці 18-24 роки використовували Instagram для читання новин в Аргентині, 38% — в Німеччині, 11% споживачів шукали новини про коронавірус в Instagram та TikTok.

Ще цікаві дані про Instagram – 64% відсотки користувачів молодших 25 років відвідують Instagram щоденно.

Найголовніше – доля тих, хто споживає новини через Instagram, майже зрівнялась з тими, хто використовує для цього Twitter. А з 2018 року доля тих, хто читає новини через Instagram, подвоїлась.

Instagram для новостей / Twitter для новостей

Чому це важливо

Сьогодні медіа не можуть без Instagram, навіть якщо донедавна їм здавалось, що дуже навіть можуть. Тобто якщо навіть можуть сьогодні, то точно не зможуть завтра. Доведеться пристосовуватись

Групова взаємодія

Декілька років тому Марк Цукерберг пообіцяв перетворити Facebook з платформи для обміну контентом в платформу для персональних та групових взаємодій. Марк казав, що Facebook повинен об’єднувати, тоді ж групи на Facebook отримали поштовх в рекомендаціях та в пошуковій видачі.

Аналіз Reuters Institute, опублікований нещодавно, показав, що дійсно, в період коронавірусних обмежень, 18% респондентів використовували групи для підтримки та взаємодії в WhatsApp та Facebook з незнайомими людьми. А більше половини з цією метою спілкувались з колегами, друзями та сім’єю.

Про що це свідчить і чому це важливо:

По-перше, ідея Цукерберга спрацювала. Групи на Facebook (WhatsApp) дійсно стали важливою частиною взаємодії між людьми. Цікаво, що за новинами в цей період люди йшли до телевізора та звичайних онлайн-медіа (в основному, відомих, типу BBC)

По-друге, це підтверджує, що групи дуже важливі для просування у Facebook. В різних виглядах – від груп користувачів певного продукту до груп клієнтів спортклубу чи жителів району (так, у нас для цього є групи у Viber). Але власне ком’юніті-менеджмент (управління спільнотою) в групах – це ефективніше, ніж просто на офіційній сторінці.

Вплив корона кризи на ринок медіа: висновок

Медіаринок дуже відчуває загальний стан економіки. Кризиса корона вірусу призведе до циклічного спаду в економіці, а медіа, які використовують для монетизації лише рекламу, особливо сильно постраждають.

Центральне місце в монетизації медіа, на думку авторів звіту, займуть альтернативні способи заробітку, до прикладу, підписка, пожертви, але це зможе принести користь лише невеликій кількості центральних медіа, які користуються довірою, або меншим нішевим медіа.

Важливими на пост-COVID-19-медіаринку будуть ціність надійних джерел новин, робота фактчекерів, різноманіття форматів.

Головний висновок дослідження — наступні 12 місяців будуть найважливішими для індустрії новин.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *