Без рубрики

Масове прослухування з боку АНБ визнали незаконним

Сьогодні свято у Едварда Сноудена та у захисників приватності – явища, яке практично щезло в сучасному інтернеті.

Американський суд визнав програму стеження за дзвінками та перепискою, створену у Агенції національної безпеки (АНБ) незаконною. Цей збір даних без рішення суду є неконституційним.

Таке рішення було озвучено в рамках апеляції чотирьом сомалійцям, що проживали у Каліфорнії. Їх звинуватили у фінансуванні терористів з своєї країни і це рішення було прийнято на основі системи стеження АНБ. Сомалійцям не змінили вирок суду, проте визнали, що такий збір даних був і він був незаконним.

У рішенні суду шість разів згадується Едвард Сноуден, який у 2013 році розповів про програму стеження. Після того він був змушений переховуватись, був звинувачений у шпигунстві і переїхав у Росію. Програма стеження прямо чи опосередковано зачіпала біля мільярду людей з 60 країн світу.

«я не міг уявити, що доживу до того часу, коли наші суди засудять діяльність АНБ як незаконну, а мені поставлять у заслугу її викриття»

Відомо, що Трамп пообіцяв вивчити можливість помилування Сноудена. Ця заява президента – певна відповідь на думки про те, що зі Сноуденом обійшлися несправедливо.

Хоча у 2015 році було прийнято закон, який унеможливлював таке стеження, а ще було встановлено нові форми звітності спецслужб у випадку використання метаданих, сьогоднішнє рішення може стати першим кроком не лише щодо повернення Сноудена на батьківщину, але й ще щодо більш активних розмов щодо стеження, захисту права на приватність та інших моментів, які стосуються контролю над даними.

Я думаю, що коли Сноуден повернеться в США, він стане головним захисником нашого права на дані, поруч з Брітані Кайзер, колишньою співробітницею Cambridge Analytics.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *