Роздуми про технології

Чи є перспективними соціальні платформи по запрошенням або Що далі буде з ClubHouse

Clubhouse-бум, здається, йде на спад. Його подальший успіх залежить від дуже багатьох причин, в тому числі від того, що буде з проектом, коли він стане доступним для всіх.

Але для початку – про те, чи є гарною ідеєю соціальні платформи по запрошенням.

Обмеженість доступу за рахунок запрошень від учасників створює додатковий хайп навколо проекту, що сприяє росту його популярності. Люди починають говорити про додаток, і його популярність зростає в Інтернеті. З популярністю приходить і бажання спробувати сервіс / додаток. Саме цим можна пояснити той дивний факт, що запрошення у Clubhouse стали товаром і продавались за великі гроші, наприклад, на eBay. Проте покладатись на хайп довго не доведеться і після першої хвилі інтересу може виникнути логічний спад, який може й не призвести до нового інтересу чи появи ядра аудиторії сервісу чи додатку.

Додатковою проблемою хайпу навколо додатку може бути невідповідність очікувань та реальності. Коли навколо програми з’являється хайп і про неї говорять, люди мають певне уявлення про те, якою буде програма. Але в реальності додаток може не вразити і штучно створений хайп, навпаки, зіграє додаткові чи сервісу погану службу.

Обмеження щодо реєстрації дозволяють точно знати, хто є користувачем. Саме тому існують додатки, які усвідомлено використовують доступ лише по запрошенням, серед них – сервіс знайомств для знаменитостей Raya. Окрім того, завдяки доступу лише за запрошеннями компанії можуть мати більший контроль над досвідом користувачів.

Іноді додатки використовують запрошення, коли вони знаходяться на етапі бета-тестування. Якщо фірми можуть переконатися, що програмою можуть користуватися лише вибрані користувачі або їхня команда, вони можуть із задоволенням проводити свої бета-тести, не турбуючись про завантаження серверів або надходження повідомлень про помилки та поганих відгуків.

Іще одна проблема доступу за запрошеннями полягає в тому, що рано чи пізно ексклюзивність закінчується. Та із збільшенням кількості користувачів програми зростає і кількість людей, яких запрошують на платформу. І в певний момент додаток за запрошеннями перестає бути закритим елітарним клубом та перетворюється в масовий продукт.

Отже, Clubhouse – соціальна платформа, доступна по запрошенням, яка пережила величезний бум інтересу до неї. Яким буде її майбутнє, зважаючи на всі плюси та мінуси цього підходу та те, що ринок буквально вибухнув Clubhouse-клонами?

Велику роль в майбутньому успіху Clubhouse зіграє контент, який буде пропонуватись користувачам на платформі. По великому рахунку, це основний критерій успіху будь-якої соціальної платформи. Саме цим (плюс іще алгоритмом рекомендацій) у свій час взяв TikTok, та й Instagram у свій час.

Якщо Clubhouse готова інвестувати в контент, наприклад, в можливість без особливих зусиль почути VIP-гостей, що власне й відбувалось в січні-лютому, то успіх Clubhouse може бути більш-менш тривалим. Якщо ж ні, то штучно створений хайп із обмеженістю лише iOS та запрошеннями зіграє проти платформи.

Можливий ще один вектор розвитку – на платформі сформується ядро аудиторії, яке буде їй віддане і буде збиратися та спілкуватися в Clubhouse. Цьому сприятиме й пандемія, яка, схоже, не збирається нас полишати. Але чи буде цього ядра достатньо для розвитку Clubhouse, особливо за умови атаки клонів – питання відкрите.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *