Роздуми про технології

Twitter та Facebook та передвиборчі маніпуляції: блокувати не можна дозволяти?

Я чомусь думаю, що керівництво Twitter та Facebook (особливо Twitter) буде особливо гаряче святкувати день голосування у США. Дональд Трамп не дає соціальним платформам розслабитись ні на йоту. У відповідь соціальні платформи демонструють заздрісну одностайність в реакціях на маніпуляції. Часи, коли у Twitter приймали рішення, а у Facebook «бідкалися та розводили руками» минули. Принаймні це показала історія з реакцією соціальних платформ на новий ніби-то компромат проти Байдена, опублікований у New York Post. І особливо – якими виявились наслідки цієї публікації для глави Twitter.

На изображении может находиться: один или несколько человек, текст «Twitter та Facebook обмежили манпулятивний контент трампа главу Twitter кличуть до суду»

Вчора пізно вночі Twitter, Facebook, Трамп, Байден та Україна виявились пов’язаними між собою у наративах, які з’явились спершу в англомовній пресі, а потім і в українських та російських медіа.

У виданні New York Post вийшла публікація про те, що кандидат в президенти США Джозеф Байден лобіював інтереси свого сина в Україні. Стаття доступна за цим посиланням.

Проте соціальні платформи Facebook та Twitter обмежили доступ до цієї статті. А саме у Facebook обмежили її охоплення, допоки не будуть перевірені факти, представлені у ній. А у Twitter пояснили, що не розміщують матеріали, отримані в результаті зламу і не публікують контент із персональною інформацією (ймовірно, йдеться про зламані електронні листи).

Twitter заблокував анонс статті, опублікований головним редактором New York Post, що викликало появу його колонки та звинувачення соціальних платформ у тоталітаризмі

Але навіть не факт блокування є цікавим, хоча дії обох соціальних платформ викликають повагу, почасти я їм навіть співчуваю, що цього літа їм особливо важко.

А найцікавіше стало відомо уже сьогодні ввечері (в Уанеті про це поки не писали): сенатори готуються викликати до суду генерального директора Twitter Джека Дорсі, звинувачуючи його в тому, що його компанія подавляє консервативні погляди.

Враховуючи те, що до дня голосування (3 листопада) залишилось дуже мало часу, такі історії можуть повторитись. І не виключено, що поруч з Джеком Дорсі опиниться й Марк Цукерберг. А наступна історія з блокуванням маніпулятивного контенту від американського президента не забариться.

Хто ж думав багато років тому, що, створюючи соціальні мережі, їх засновники випускають із пляшки джина фейків та маніпуляцій, боротись з яким їм самим буде не під силу.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *