В рубриці вихідного дня – 6 статей та один онлайн-сервіс. Цього разу я пропоную читати про технології біометричної ідентифікації, як алгоритми спрощують те, що ми читаємо та онлайн-вибори.
➡Біометрична ідентифікація уже давно використовується замість паролів. Face ID у Apple-пристроях, відбиток пальців для проведення платежів, цифровий підпис та багато іншого. Про це розповідає видання The Bell.
➡«Радіо свобода» публікує колонку про готовність України до онлайн-виборів. На щастя, матеріал створено фахівцем з безпеки, який наводить не лише тотальні переваги такого підходу, але й оцінює ризики і питання безпеки. Особисто я була б більш категорична і сказала, що «успішним цей процес стане аж ніколи», але ця публікація теж цікава своїм зваженим підходом до проблеми.
➡В травні цього року Facebook віддала $400 млн за сервіс пошуку по GIF-файлам Giphy. Видання «Стартапи і бізнес» розповідає історію цього проекту – як він перетворився з маловідомого сервісу на трендовий інструмент, який в результаті обійшовся засновникам в таку суму при поглинанні.
➡Влітку я мала спробу співробітництва з одним проектом, головна вимога до текстів якого була – писати просто. Відразу скажу, що моя спроба провалилась, бо речення на 2,5 рядочки – це уже було «за складно для нашої аудиторії». Я ту марну справу покинула, хоча до сих пір впевнена, що я не пишу аж занадто складно. Можна довго писати, чому так сталося – чому вимога «простоти» і речень на 5 слів стали одним з мейнстрімів сучасного текстового онлайн-контенту. Як ми стали отримувати більшість контенту у вигляді простого інформаційного фаст-фуду і чому це проблема – про це пише «Дзеркало тижня»
➡Ще один матеріал про вплив алгоритмів на якість контенту, який ми отримуємо, на цей раз від Роскомсвободи, проекту, що бореться за вільний Рунет.
➡Bazilik розмірковує про ефективність онлайн-навчання. Матеріал – це дуже спрощений, хоча вельми систематизований гайд по тому, що таке онлайн-навчання. Деякі пункти викликають посмішку у людини, яка має досвід онлайн-викладання, до прикладу, про «відсутність взаємодії з викладачами та іншими студентами», але це можна пробачити.
Сьомий пункт у переліку TopDigit 6+1 – це онлайн-сервіс. На цей раз я хочу розповісти про проект Happymonday – таймер Moon https://happymonday.ua/moody. Відкриваєте сайт, вибираєте фоновий звук і працюєте – за бажанням – під звуки лісу, кав’ярні, шум дощу чи спокійну музику.