Роздуми про технології

Блокування TikTok було підготовкою до запуску конкурента від Facebook

У Facebook давно є свій власний конкурент TikTok, він називається Instagram Reels і компанія тестувала його у Бразилії. Потім оголосила, що згортає проект.

Але сьогодні стало відомо, що Instagram Reels буде запускатись у США та у всьому світу. І це чудовим чином відбулось після блокування TikTok в Індії та серйозних заяв про блокування проекту в США. Розвиток подій, який я прогнозувала минулого тижня, стає реальністю.

Історія заочного протистояння TikTok та Facebook розвивалась таким чином

 • TikTok запускається і стає популярним
 • Facebook висловлює занепокоєння та запускає Instagram Reels в Бразилії
 • популярність TikTok б’є всі можливі й неможливі рекорди
 • лобісти Facebook починають правильно працювати над ідеєю про те, що китайський проект небезпечний для громадян США
 • TikTok забороняють для американських військових
 • TikTok продовжує бити рекорди по популярності і доходам
 • американські офіційні особи починають активніше говорити про небезпеку TikTok. Масла у вогонь підливає тривала торгова війна між США та Китаєм
 • TikTok блокують в Індії як додаток, який несе загрозу національним інтересам країни
 • Держсекретар США Майк Помпео говорить про те, що додаток варто заблокувати у США
 • Facebook запускає Instagram Reels в Індії
 • Facebook готується до глобального запуску Instagram Reels у всьому світі

Таким чином, згадана мною на початку липня підготовка Facebook до запуска свого конкурента TikTok велась і трансформується у реальні дії. Пишуть, що кнопка запуску Instagram Reels буде розміщена безпосередньо в інтерфейсі Instagram, а відео, створені в Instagram Reels, можна буде легко розміщувати в Instagram-«сторіс». Якщо це дійсно так, то це серйозна заявка на перемогу. Тим паче, що інший функціонал ніби у TikTok та Instagram Reels практично однаковий

Деякі аналітики говорять, що виходити Facebook зараз на ринок з своїм сервісом коротких відео без «державної» підтримки занадто пізно, бо хайп навколо TikTok занадто сильний і подолати його буде практично неможливо.

Що буде далі?

В кращому випадку

ми нарешті отримаємо два конкуренти на ринку сервісів з короткими відео. А SMM-фахівцям доводеться буквально розриватися між створенням контенту для TikTok і Instagram Reels, хоча за умови інтеграції Instagram та Instagram Reels перевага на боці продукту від Facebook буде очевидна. Але конкуренція – це завжди виграш для користувачів.

В гіршому випадку

Instagram Reels переможе, а TikTok залишиться нішевим проектом, який колись конкурував з Facebook-Instagram. Бо відсутність конкуренції – це дуже погано.

Цікаво буде спостерігати, як і коли Instagram Reels з’явиться в Україні та які популярні в TikTok блогери перейдуть на платформу від Facebook.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *