Без рубрики

Тиждень в ІТ під мікроскопом (6-11 лютого). Ціна візи – пароль та до тюрми за «ВКонтакте»

Американці можуть просити паролі від соцмереж у туристів, Google та Twitter борються з онлайн-образами, двох українців засудили до 5 років за пости у «ВКонтакте», росте популярність сервісів блокування реклами. Про ці та інші найголовніші ІТ-новини тижня у щотижневому матеріалі.

Віддайте ваші паролі

Одна з найбільш обговорюваних новин тижня – гіпотетична ситуація щодо обнародування паролів при отриманні американських віз або в’їзді у США. Чиновники Держдепу сказали, що не виключають ситуації, коли від потенційних відвідувачів країни вимагатимуться паролі до їх акаунтів в соцмережах. Буцімто вони хочуть знати, що потенційні відвідувачі країни роблять в інтернеті. Таким чином, найбільша демократія у світі хоче контролювати своїх туристів чи не найбільше у світі. Пароль до акаунта в соцмережі, та власне, будь-який пароль – це доволі особиста інформація. Це може бути порівняно, наприклад, із зазиранням в постіль чи контролем кола оточення. Чесно кажучи, мені важко уявити, як це буде реалізовано, але було б цікаво побачити спроби такого нахабного порушення приватності.

Корпоративний пошук від Google

Компанія Google представила нову інтелектуальну пошукову систему Google Cloud Search, призначену для бізнес-користувачів. Новий пошук уміє шукати по документам в Google-сховищах, по Gmail, та інших сервісах користувачів продуктів Google G Suite. Колись у Google був чудовий інструмент Google Desktop Search (аналогічний був й у інших великих компаній). Проте сьогодні уже не настільки актуально – шукати по локальним файлам. Актуальніше – це пошук по всьому онлайн-середовищу користувача, до якого входять і хмарні сервіси. Тому новинка від Google не просто на часі, вона ще й така, за яку точно будуть платити.

Боротьба з онлайн-образами

Відразу дві великі компанії повідомили про боротьбу з образами та боулінгом. Twitter пообіцяла очистити стрічку від твітів з образами та блокувати користувачів, які собі дозволяють такі повідомлення.

А Google стала тестувати функцію відправки повідомлень про образливі пошукові підказки. Біля таких пошукових підказок з’явиться можливість повідомити про образливий запит (report offensive query).

нові сервіси та гаджети

Некомерційна організація Creative Commons представила бета-версію пошукової системи по зображенням CC Search – пошук по зображенням, які поширюються по ліцензії Creative Commons.

Марк Цукерберг показав рукавички для віртуальної реальності. З їх допомогою можна друкувати на віртуальній клавіатурі.

нове в популярних сервісах

Pinterest представила експериментальний сервіс Lens, який уміє розпізнавати фото у реальному світі і шукати аналоги у власній фотографій Pinterest

що відбувалось в Уанеті і у сусідів

Двох українців було визнано у винними в посяганні на територіальну цілісність країни через їх публікації у “ВКонтакте” антиукраїнського характеру.

лише статистика: цифри тижня

Хакери з Anonymous атакували біля 20% сайтів, які зберігаються в зашифрованій мережі Tor. Біля половини цих сайтів поширювали дитяче порно.

Twitter продемонстрував найгірший ріст виручки з часу виходу на біржу, після оголошення фінансових результатів акції компанії впали на 10%.

Кількість користувачів сервісів блокування реклами у 2016 році виросло на 30% і перевищило показник в 600 млн. Загалом інструментами блокування реклами користується 11% інтернет-користувачів у всьому світі.

щось цікаве

Алгоритм Google навчився відновлювати зображення по декільком пікселям. Це стало можливим в результаті роботи команди дослідницького проекту Google Brain.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *