Без рубрики

Що таке цифрові дивіденди або Нехай Facebook нам заплатить

Політик і колишній кандидат в президенти США Ендрю Янг вважає, що інтернет-компанії повинні платити користувачам за їх дані. Наскільки реальна та реалізовна така ідея?

Новою нафтою для цифрової економіки є дані. Дані лежать в основі моделей монетизації найбільших ІТ-компаній, дані використовуються для навчання штучного інтелекту, для успішної й результативної роботи дуже багатьох фахівців. А в цифрову епоху отримати ці дані не так і складно. Тому виникла ідея про те, що великі інтернет-компанії, які використовують дані своїх користувачів, повинні платити за них. Ця плата отримала назву цифрових дивідендів.

Ідея виплати цифрових дивідендів прозвучала вперше ще декілька років тому. Але цю ідею активно просував уже колишній кандидат в президенти США (точніш, кандидат в кандидати) Ендрю Янг. Його ініціатива — Data Dividend Project (сайт доступний лише з американських IP-адрес) має на меті заставити соцмережі та інших техногігантів платити користувачам за їх дані. Її слоган – нехай ваші дані працюють на вас. Ініціатор має на меті забезпечити дотримання прав власності на дані звичайних користувачів.

«Щодня люди генерують дані, просто займаючись бізнесом у сучасному цифровому світі. Без відома людей технологічні компанії відстежують кожен їх крок в інтернеті, дістають ці дані, а потім купують чи продають їх за великі гроші», — сказано на сайті Data Dividend Project. – «Наприклад, технологічні компанії можуть витягувати дані про місцезнаходження з вашого мобільного телефону та продавати їх рекламодавцям, які потім зможуть розміщувати рекламні оголошення в режимі реального часу. Як власник, технологічна компанія могла продавати ці дані та отримувати прибуток. Тим часом ви створили дані, але не отримали жодної частки від цих прибутків. DDP планує це змінити».

 

Ця ідея, звісно, має право на існування. Проте наразі важко сказати, наскільки вона близька до реалізації.

Як ви думаєте, чи може колись наступити момент, щоб умовний Facebook чи Twitter почав платити нам за дані?

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *