Без рубрики

Трамп, Twitter і Covid-19 або Нові виклики для соціальних мереж в епоху хейту, фейків та коронавірусу

Поява повідомлення про те, що президент США Дональд Трамп захворів на коронавірус, викликала активну реакцію користувачів соцмереж загалом і Twitter зокрема. Може того, що Трамп особливо полюбляє саме Twitter і саме там він є найактивнішим. Соціальні реакції на твіт про хворобу стали рекордними (майже 2 млн лайків). Але ця інформація викликала нові потоки повідомлень на тему, в тому числі хвилі масового «хейтспічу», що заставило соціальні платформи реагувати на цей контент.

Таким чином, коронавірус у Трампа вилився у проблему для Twitter.

Соціальним платформам в цій історії довелось працювати буквально в режимі реального часу і реагувати на так званий «граничний» контент. До такого відносяться дописи із сумнівами про те, що у Трампа дійсно є хвороба та заяви щодо того, що це спосіб уникнути майбутніх дебатів. Окрім того, писали про появу військових літаків неподалік Вашингтону та публікували інші повідомлення в стилі теорій змови.

Особливою проблемою для Twitter стала навала твітів, в якій користувачі бажали смерті президенту США. Адміністрація сервісу повідомила, що буде блокувати такі повідомлення, бо вони суперечать правилам сервісу.

Водночас саме це рішення адміністрації Twitter викликало чи не більше обговорення, аніж сама хвороба американського президента.

Twitter звинуватили в лицемірстві і в тому, що раніше компанія не бачила аналогічні повідомлення стосовно інших її користувачів, і не реагувала ні так само оперативно, ні так само жорстко.

«Твіти, в яких бажають смерті, серйозних тілесних ушкоджень та смертельного захворювання не дозволені та повинні бути видалені», — сказано в офіційному повідомленні Twitter, додаючи, що це правило існує у сервісі давно. Але користувачі дуже швидко пригадали, що ці ж правила раніше не стосувались представників ЛГБТ, меншин та просто інших людей, які зустрічаються з переслідуваннями і отримують загрози через цю платформу. Той факт, що Twitter не реагує так активно на залякування та переслідування звичайних людей, стало основною темою для звинувачень сервісу. Це навіть викликало своєрідний флешмоб з публікаціями аналогічних твітів та повідомлень з побажанням смерті, на які сервіс не відреагував. У флешмобі прийняти участь й жінки-конгресменки, які теж були жертвами нападок.

У офіційному коментарі Twitter, який отримали журналісти Gizmodo, було сказано, що «використання Twitter з метою посіяти страх, заставити вас замовчати чи підірвати особисту безпеку недопустимо». Але історії про те, що Twitter раніше не справлявся з боротьбою з такими повідомленнями, і стали проявом подвійних стандартів сервісу стосовно своїх користувачів.

Реноме Twitter як безпечного сервісу було якщо не знищено повністю, то принаймні, послаблено. Подвійні стандарти та сприйняття сервісу одних користувачів «рівнішими» за інших – всі ці звинувачення до сих пір звучать в медіапросторі. І навіть червнева історія війни «Трамп проти Twitter» — з блокуванням дописів Трампа як фейкових — цього разу не допомогла Twitter.

І це лише маленький епізод, який, однак, показав, що соціальним сервісам дуже складно справитись з потоком користувацького контенту. Або, якщо бути відвертим, практично неможливо. Особливо в таких гострих ситуаціях.

Таким чином, коронавірус у Трампа став таким собі тестовим майданчиком для соціальних платформ напередодні виборів. Чи справляться соціальні сервіси (Facebook, Twitter, YouTube, Instagram) з викликами, які їх чекатимуть після дня голосування – ми побачимо уже скоро.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *