Links&Logs

Цікаве чтиво на цілий тиждень

Десять статей, які варто прочитати протягом наступного тижня. Найцікавіші лінки на теми, присвячені ІТ, Уанету, журналістиці, технологій та їх впливу на суспільство. Не всі з них опубліковані минулого тижня, проте всі варті того, щоб їх прочитати.

Media.Lab пише про вибори та журналістику. Чи вплинули журналісти на результати виборів у США? Безперечно. Чи варто звинувачувати Facebook у вибранні Трампа? Напевно. Про все це читайте в перекладі колонки «Медіа схибили на цих виборах».

Цікавий аналіз стану української мови в українському інтернеті показує, що Уанет на дві третіх російськомовний. Цікаво, що сайти, присвячені комп’ютерам, займають п’яте з кінця місце щодо використання української мови.

«Медіаграмотність» публікує матеріал-аналіз про еволюцію соціальних мереж. Автор намагається проаналізувати формати, мету ведення соцмереж та кличе всіх у Telegram.

Матеріал Colta трирічної давності, проте не менш актуальний – про те, як Life.ru слідкує за медійними персонами – така собі сповідь папарацці.

Наступний текст від «Медузи» – переклад статті про головні ризики 2017 року від Bloomberg. Серед цих загроз експерти називають загрозу потужних кібератак, причому вони використали термін «кібервійни».

Тему американських виборів в підбірці посилань я продовжу матеріалом «Текстів» про сайти фейкових новин, точніше, про їх економіку. Віральний контент плюс алгоритм Facebook плюс люди, які поширюють фейки – і бізнес на фейках стає дуже вигідним.

Ще один матеріал про фейки – аналіз причин, які призвели до їх поширення. Відхід від способів читання новин у нормальному порядку і перехід до алгоритмічної стрічки – це прекрасний інструмент для маніпулювання суспільною думкою.

Газета.ру пише про те, як хакери зламують розумні будинки. Насправді проблема безпеки інтернету речей ще не вирішена глобально, а от проблем через її відсутність уже існує дуже багато.

АІН публікує переклад колонки про те, як Facebook знищує інтернет. Дійсно, видається, що Facebook хоче замінити своїм сервісом все, що існує зараз у Мережі. Від його сповіщень дітися нема куди.

І на завершення – підбірка сайтів для вбивання часу від Компьютерра. Таке собі бездумне вбивання часу, яке теж часом необхідне.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *