Без рубрики

Тиждень в ІТ під мікроскопом (5-11 грудня): Facebook-о-світ стає реальністю

Минулого тижня експерти аналізували Facebook-профайли та будували психологічний портрет на основі цієї інформації, у Львові з’явилися термінали для замовлення молитви, а Apple втратила позиції на ринку розумних годинників.

Facebook проникає у повідомлення операційної системи та психологічні тести

Минулого тижня стало відомо, що соціальна мережа Facebook тестує сповіщення, які будуть інтегровані з операційною системою. Це означає, що навіть якщо у вас у браузері не відкрита сторінка Facebook чи на смартфоні не запущено додаток для роботи з Facebook, ви все одно отримаєте сповіщення, наприклад, про те, що вам написали повідомлення чи хтось «лайкнув» ваш пост. Звісно, Facebook хоче, щоб ми не забували про те, що ми живемо у світі Facebook, що соціальна мережа оточує нас буквально всюди і без неї ми не можемо жити. Останнє ствердження справедливе ще й тому, що сьогодні малому бізнесу вже не обов’язково робити сайт, достатньо мати Facebook-сторінку і комуні кувати з своїми клієнтами, повідомляти їм про ціни, акції та нові товари.

facebook-notofocation

Але я думаю, що такі кроки Facebook лише відлякуватимуть користувачів від соціальної мережі. Ну не можна настільки нав’язуватися людям. Тобто можна, але реакція у відповідь буде адекватною: люди або заборонятимуть сповіщення (що, я впевнена, буде зробити не просто – Facebook робить все, щоб її налаштування, в тому числі налаштування безпеки були малозрозумілі і доволі заплутані). Або, як варіант, будуть з’являтися інструменти блокування Facebook – аналогічні AdBlock, такий собі Facebook-block.

Facebook-ування нашого життя і проникнення «лайків» та «шерів» у нього стає все глибшим. Так, вчені університету Кембріджа створили сервіс аналізу особистості по лайкам Apply Magic Sause, результатом роботи якого може стати психо-демографічний портрет людини. Наскільки це реалістично? Та мабуть навіть дуже. Інші вчені дійшли висновку, що лише 68 лайків у Facebook дозволять дізнатись про людину таку інформацію як колір шкіри людини, його сексуальні вподобання та політичні погляди. А більше як 150 лайків дозволять дізнатися людину краще, аніж її батьки.

Можна припустити, що завдяки таким сервісам скоро перестануть проводитися тести на визначення типу особистості або якісь інші психологічні тести. Всі вони в автоматичному режимі будуть видавати результат на основі аналізу Facebook-профайла. А користувачі обговорюватимуть, як їх обманути, щоб отримати тест з потрібними характеристиками – як позитивними, наприклад, для вступу до престижного університету, так і з негативними (і для таких даних знайдеться своя аудиторія).

  • новини онлайн-безпеки

Про віруси, хакерів, злами та стеження можна прочитати у неБезпечному огляді

  • нові сервіси та гаджети

З’явилась нова пошукова система Lecture Search, яка уміє проводити пошук по базі даних лекцій, доступних в інтернеті.

Новий пристрій — портативний програвач вінілових платівок Pink Donut. Він може працювати, якщо його просто покласти на платівку і розмістити її на рівній поверхні.

Розумна парасолька Opus One замінить прогноз погоди – вона попередить власника, щоб він часом не забув її у ймовірний дощ. А ще вона може передавати сповіщення зі смартфону.

Ще один новий гаджет — камера PogoCam, яка кріпиться на окуляри і дозволяє вести зйомку від першої особи: така собі шпигунська штучка, яка може знімати все навколо.

Пам’ятаєте сервіс анонімних пліток Secret? Один з його засновників запустив аналогічній продукт — анонімну блог-платформу IO.

  • нове в популярних сервісах

Нова версія браузеру Chrome уміє на 30% менше споживати оперативної пам’яті та дозволяє дивитись відео та слухати аудіо в спеціальному офлайн-режимі, при відсутності активного інтернет-підключення.

Instagram запустив можливість “лайкати” та відключати коментарі до окремих записів.

Facebook вирішила боротися з новинними фейками і почала просити користувачів оцінювати правдивість новин. Наразі ця функція тестується в обмеженому колі користувачів.

  • що відбувалось в Уанеті і у сусідів

SoftServe створила систему аутентифікації водіїв на основі електрокардіограми. Наразі точність розпізнавання водія складає 70%.

Український стартап Sixa, який займається віртуалізацією та хмарними сервісами, отримав фінансування в розмірі $3.5 млн.

  • лише статистика: цифри тижня

Продажі розумних годинників Apple Watch скоротились на 71% за минулий рік, водночас доля Samsung на ринку носимих пристроїв виросла на 90%. Компанія стала лідером в цьому сегменті ринку.

apple-watch-samsung

Дослідження показало, що 75% американців вірять брехливим заголовкам, вважаючи їх справжніми новинами.

  •  щось цікаве

У Львові з’явилась можливість замовити молитву за допомогою платіжних терміналів Easypay.

1 комментарий

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *