Google хоче, щоб фотографії в соцмережах були більш реалістичними та відключає фотофільтри по замовчуванню. Чи не запізно компанія про це подумала?
Після історії з Cambridge Analytica та на фоні GDPR техногіганти давай дружними рядами запускати свої інструменти якщо не покращення приватності, то, принаймні управління даними користувачів. Тоді ж Facebook по відключала старі додатки, підключені до профайлу, показала, де можна завантажити свої дані та зробила інші речі. Не можна сказати, що з того часу приватність покращилась, це було б смішно – таке стверджувати, але, принаймні, якісь спроби дати контроль у тій вакханалії, яка творилась до того, були зроблені.
Зараз техногіганти знову зіткнулися з претензіями – і з боку умовної спільноти у вигляді фільму The Social Dilemma, і з боку конгресменів, які раптом побачили, що техногіганти є монополістами і, по суті, весь техносвіт розвивається так, як вони собі бачать, планують, і реалізовують. За окремим виключенням таких вискочок як TikTok.
Так ось, компанія Google відреагувала на очевидний факт формування залежності від технологій, проблем з психічним здоров’ям, в тому числі, пов’язаним із бажанням слідувати нереалістичним тенденціям щодо зовнішності, і прийняла рішення відключити фото фільтри по замовчуванню у смартфонах.
Google провела дослідження, і воно показало, що «фільтри по замовчуванню впливають на самовідчуття людей та негативно впливають на психологічне благополуччя, встановлюючи стандарти краси, з якими люди порівнюють себе».
Тому компанія відключає по замовчуванню фотофільтри у смартфонах Pixel 5 та Pixel 4a 5G. А їх використання повинно бути чітко позначено, щоб люди розуміли, що ці фотографії не є втіленням справжнього, реального світу.
Ці ідеї Google підтримує організація Girlguiding, яка виступає за те, щоб користувачі соцмереж додавали спеціальні помітки до зображень із відредагованими фото облич та тіл. Більше того, представники організації разом з депутатом британського парламенту ініціювали відповідний законопроект.
Такі ідеї не є зовсім новими, до прикладу, не можна використовувати відредаговані фото у реклами без спеціальних поміток у Франції. Але мова йде не про офіційні рекламні фото, а про профайли користувачів, які не будуть особливо в захваті від вимоги додавати такі помітки для фото. Можна ще посміятися над цією ідеєю, якщо подумати про те, як цей закон буде працювати хто визначатиме його порушників – тих, хто посмів застосувати фільтр, але не повідомив про це.
Звісно, можна висунути ідею взагалі заборонити фільтри, але це звучить ще більш нереально.
Ці спроби техногігантів, які спершу привчили instagram-світ до нереалістичних картинок, гарних людей та недосяжних ідеалів, виправити цю ситуацію, мало відрізняються від страшних написів на пачках із цигарками. Така ж видимість боротьби без особливого ефекту.