Минулого тижня Facebook відбивався від звинувачень в політичних маніпуляціях, Instagram представив новий дизайн, французькі діти отримати право на приватність щодо фотографій в Мережі, Apple інвестувала в конкурента UBer.
На минулому тижні соціальну мережу Facebook звинуватили в цензурі, а саме в тому, що співробітники компанії формують стрічку новин, виходячи з певних політичних уподобань. Про це написало видання Gizmodo, посилаючись на слова колишніх співробітників Facebook. Вони заявили, що певні новини, як то згадка про політиків-консерваторів, не фігурують на Facebook. Це викликало досить активний шквал критики в бік найбільшої соцмережі та навіть підозри про те, що Facebook може маніпулювати суспільною думкою.
Від Facebook зажадали пояснень, в тому числі сенатори. Facebook стала активно виправдовуватися, навіть в компанії розповіли, як працюють редактори новин. Проте звинувачення продовжились і Марк Цукерберг пообіцяв розслідувати звинувачення Facebook в цензурі.
Цікаво, що розділ з трендовими новинами не є важливим в дизайні соцмережі, цей розділ мало хто переглядає, особливо якщо користується мобільним додатком для соцмережі. У звинуваченнях ні слова не було про маніпуляції із стрічкою новин. Хоча ці маніпуляції напевно є. Більше того, на думку деяких аналітиків такі маніпуляції – це природно. Дивно, що користувачі в умовах таких великих потоків інформації ніяк не навчаться її сприймати критично. І дивно, що подібні звинувачення прозвучали лише зараз – онлайн-сервіси є надзвичайно простим інструментом маніпуляції суспільною думкою.
Ще одна новина минулого тижня, яка активно обговорювалась – новий дизайн Instagram і нова іконка програми. Користувачі прогнозовано розкритикували зміни, навіть висміяли їх – це певно природна реакція на чисто візуальні зміни того, до чого звикнув.
На минулому тижні компанія Google повідомила про використання феміністичних емодзі, які які відображатимуть роль жінок у різних сферах та професіях – це 13 емодзі професійних категорій: бізнесмена, вченого, лікаря, фермера і т.д.
— ринки, акції, капіталізації, IPO та інші мудрі слова
Apple вже не є найдорожчою компанією в світі. Компанія поступилась Alphabet (колишній Google) після падіння ціни акцій Apple
Проте бренд Apple вшосте очолив список 100 найдорожчих брендів світу. Вартість бренду Apple виросла на 6% до $154 млрд, на другому місці — бренд Google, який подорожчав на 26% до $82.5 млрд.
10 травня на біржових торгах акції Amazon виросли до свого історичного максимуму в $703.
Apple інвестувала $1 млрд в китайського конкурента Uber – компанію Didi Chuxing
— нове в популярних сервісах
WhatsApp запускає функцію відеодзвінків
Windows 10 Mobile отримає сканер відбитків пальців
“Яндекс.Карти” навчились будувати пішохідні маршрути – нова функція доступна в мобільному додатку або на сайті сервісу
Facebook запускає можливість завантажувати і переглядати 360-градусні фотографії
— нові інструменти: додатки, сервіси, мобайл
Opera Software представила VPN-додаток для користувачів Apple-пристроїв
Розробник Siri показав нового голосового асистента Viv.
Стартап SourceClear представив безкоштовну програму для пошуку вразливості в opensource-коді.
“Яндекс.Браузер” для Android отримав захист від агресивної реклами
WhatsApp випустив десктопну версію месенджера для Windows та OS X
Google випустила клавіатуру Gboard для iPhone із вбудованою версією пошуку. В ній можна вводити пошуковий запит і відразу ж будуть відображатись результати пошуку.
В мобільних додатках YouTube з’явиться вбудований месенджер. З його допомогою люди зможуть відправляти один одному відеоролики, фотографії та текстові повідомлення
— що відбувалось в Уанеті і у сусідів
Киянин запустив Telegram-бота railwaybot, який може швидко знайти потрібний потяг – достатньо вказати напрямок, дату й час.
Було звільнено керівництво холдингу РБК, після чого з видання звільнились журналісти.
— лише статистика: цифри тижня
Кількість користувачів блокувальника реклами AdBlock Plus виросла до 100 млн, а скоро програма досягне показника в 1 млрд завантажень.
Лише 1% розробників мобільних додатків для Apple-пристроїв отримують 94% доходу з продажу додатків. На долю 1% топових розробників додатків в першому кварталі прийшлося 70% всіх загрузок з App Store.
Мобільні ігри забезпечити біля 90% доходу інтернет-магазину Google Play, вони забезпечили 40% завантажень.
— щось цікаве
У Франції діти зможуть подати в суд на батьків за свої фотографії в соціальних мережах, а ті можуть бути наказані великим штрафом за публікацію дитячих фото
Співробітник дослідницького підрозділу компанії Microsoft Девід Ротшильд прогнозував, що в Євробаченні переможе Сергій Лазарев. Ми вже знаємо, що він виявився неправим.
Штучний інтелект Google навчився імітувати розмовну мову, прочитавши більше 11 тис книг. Після цього алгоритм написав невеликого дивного вірша.